KRAJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET- Soutěžní edukativní kvíz pro děti a studenty pražských základních a středních škol (projekt Asociace krajů ČR)

Soutěž je prodloužena! Ještě do 15. listopadu 2015 mohou vaše děti soutěžit o mobilní telefon a další věcné ceny!

Kvíz je zaměřen na vědomosti, související s bezpečností internetu obecně a otázky, jak se děti orientují na internetu z hlediska vlastní bezpečnosti.

Pravidla soutěže najdete na stránkáchwww.kpbi.cz a https://www.facebook.com/kpbicz

Soutěžní kvíz  je určen  žákům a studentům základních,  speciálních a  středních škol (včetně učilišť).

 kpbi logoPlakát (PDF)

Počet účastníků: Statistika k 4.10.2015

Mobilní telefon Nokia Lumia 635, který do soutěže věnuje každý měsíc společnost Microsoft, získal jako první vylosovaný výherce za měsíc červen 2015 Marek Weiser, student  střední školy Československé akademie obchodní Dr. Edvarda Beneše v Praze v Resslově ulici.

Marek zvládl tento kvíz opravdu velmi rychle – za 1 minutu a 35 vteřin, i když (jak sám sdělil), až na třetí pokus. Bez ohledu na čas byl vylosován mezi 353 žáky a studenty z devíti krajů, kteří ještě před prázdninami otázky kvízu o nebezpečí na internetu pro děti a mládež úspěšně zodpověděli. Marek kvíz velmi ocenil a měl z výhry velkou radost. 

Cenu Markovi předal ve čtvrtek 17. června 2015 osobně Mgr. Zdeněk M. Záliš, ředitel strategie Národního centra bezpečnějšího internetu, za účasti Jana Huka, marketingového manažera a koordinátorky projektu KPBI za kraj hl. m. Prahy, ing. Renaty Tomanové z odboru informatiky Magistrátu hl. m. Prahy. Předání ceny proběhlo v sídle organizace NCBI v pražském Karlíně.

kpbi png

 

Máte-li zájem, ověřte si své vlastní - rodičovské znalosti na toto téma (již nesoutěžně) v kvízu pro dospělé: http://www.kpbi.cz/elearning/#rodice

Pro vyhodnocení odpovědí kvízů  je zapotřebí  registrace, kterou snadno provedete na stránce: http://elearning.ecrime.cz/register/register.php

Přejeme vám hodně úspěchů!

V případě dotazů kontaktujte Ing. Renatu Tomanovou, koordinátorku projektu za kraj HMP, odbor informatiky MHMP, mailto:renata.tomanova@praha.eu, tel.:  2 3600 2660

 

KRAJE ZAPOJENÉ DO PROJEKTU

PARTNEŘI PROJEKTU

ZÁŠTITA NAD PROJEKTEM

akr cr

Vytisknout